bmw-yetkili-servis

BMW Yetkili Servis Hakkında Her Şey!

CNR Motors BMW Yetkili Servis, İstanbul Avrupa yakası Maslak Atatürk Oto Sanayi’nde kaliteli, verimli ve yenilikçi bir hizmet sunuyor. CNR Motors BMW Yetkili Servis size en uygun ve profesyonel hizmeti sunar.

CNR Motors BMW Yetkili Servis, yüksek teknolojiye sahip BMW aracınızı hem mekanik hem de konfor açısından sağlam tutmakla kalmaz, aynı zamanda son derece güvenli ve şeffaf bir hizmet sunar. Sürüş keyfini yaşatan CNR Motors BMW Servisi verimli, esnek ve güvenilir bir hizmet alabilmeniz için BMW aracınız için periyodik bakım, garanti kapsamındaki parça, aksesuar ve yol servisi gibi hizmetleri profesyonellik ve açık fiyat politikası ile sunar.

BMW Yetkili Servis Hasar Bakım İşlemleri

CNR Motors BMW Yetkili Servis, BMW’nizin aldığı hizmetleri bir adım öteye taşır. BMW Aracınıza uygun bakım paketleri sayesinde bakım maliyetleri konusunda endişelenmek geçmişte kaldı. BMW aracınız için uygulanan bakım paketinin bir parçası olarak, CNR Motors BMW Yetkili Servis tarafından belirlenen uygun süre/kilometre değerleri dahilinde yenilenmesi ve tekrarlanması için sizlere her daim bilgilendirme yapılacaktır. Bu sayede BMW marka aracınız, BMW yetkili servis ve yine CNR Motors tarafından sağlanan orijinal BMW yedek parçalarının mükemmel kalitesini kaybetmez.

BMW Yetkili Servis Hasar İşlemleri

BMW’niz hasar gördüğünde CNR Motors yanınızda. BMW’nizi hasar öncesi görünümüne ve performansına geri döndürmek için orijinal kalite için belirlenmiş standartlarda sertifikalı çalışan uzmanlarımız, bmw onarım prosedürlerinden kullanılmış parçalara kadar BMW Markasının orijinalliğinden asla ödün vermez. CNR Motors uzmanlığı ve kalitesi, BMW’nizi ilk günündeki gibi tutmak için uluslararası BMW kalite standartlarına koşulsuz olarak bağlıdır.

BMW Lastik Hizmetleri

BMW standartları doğrultusunda aracınıza farklı ebatlarda lastik hizmetleri sunmaktayız. Ayrıca yeni jant ve lastik almış olan müşterilerimizin yazlık ve kışlık lastiklerini uygun durumda tutuyor ve tüm bu hizmetleri BMW Markasının prosedürleri doğrultusundan sapmadan sunuyoruz.

CNR Motors BMW Yetkili Servis Vale Hizmeti

Sizi unuttuğumuzu sanmayın! BMW otomobilinizin bakım ve onarımını CNR Motors’un uzmanlığına emanet ettiğinizde konforunuzu yaşamaya devam edeceksiniz. CNR Motors, BMW’nizi İstanbul içindeki adresinizden alıp istediğiniz yere ücretsiz olarak getiren vale hizmeti sunuyor.

BMW Yetkili Servis Yol Yardım

0212 346 28 30 numaralı yol yardım hattımıza gelen müşterilerimize uzman ekibimizle 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. İhtiyaçlarınıza göre ekibimiz aracınıza yerinde müdahale eder veya aracınızı çekici ile servisimize getirir..

BMW Yetkili Servis Oto Kuaför Hizmeti

CNR Motors BMW Yetkili Servis oto kuaför hizmeti, temizlik ve araç korumasının yanı sıra profesyonel ekipman ve malzemelerle BMW aracınızın temizliğini ve hijyenini sunar. Boya koruma, seramik kaplama, detaylı iç temizlik, araç kaplama, cam filmleri, klima sistemleri, motorlar ve antibakteriyel temizlik işlemleri konusunda uzman ekibimizle profesyonel bir hizmet sunmaktayız. BMW’nizi tam anlamıyla bir elmas gibi “parıldaması” için…

BMW Servisi Kış Bakımı

Oto kış bakımı, aracınızın kış aylarında çok daha güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlayan bakımdır.

Bu nedenle yaz  ve sonbahar mevsimlerinin sonunda otomatik kış bakımı için önlemler alınmasında fayda vardır. Peki araçların kış bakımı nasıl oluyor?

bmw-yetkili-servis-periyodik-bakim

Filtrelerinizi Mutlaka Kontrol Ettirin

Aracınızın uzun ömürlü olması için önemli olan ve düzenli olarak değiştirilmesi gereken birkaç filtre vardır. Motor hava filtresini, kabin hava filtresini ve yakıt filtresini hasar veya tıkanıklık açısından kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Kayışlarınızı ve hortumları kontrol edin

Soğuk hava kauçuğu sertleştirebilir ve/veya hasara uğratabilir. Bu nedenle, kayışları ve hortumları hasar açısından kontrol etmek önemlidir. Hortumları sertleşme, yumuşama, sızıntı, çatlak, kabarma veya diğer görsel hasarlara karşı inceleyin ve kayışlarda gevşeklik, çatlak, aşınma veya parlama olup olmadığını kontrol edin. Kayışlarınızdan herhangi birini değiştirmeniz gerekirse, yeni kayışın kaymasını önlemek için gergileri ve kasnakları da değiştirmeniz gerekebilir.

İç ve Dış Aydınlatmalarınızı Mutlaka Kontrol Edin

Tüm dış ve iç lambaları soruna karşı kontrol edin. Aracınızın aydınlatması arızalı ise diğer sürücüler size dur ya da dön diyemeyebilir. Sonuç felaket olabilir.

Motor Yağı Değişiminizi İhmal Etmeyin

Motor yağı, motorlu araçlarda birbirine sürtünmeyi önleyen ve yakıt tasarrufu sağlayan bir sıvıdır. Ancak bu sıvı özelliklerini kaybeder veya biterse aşınma meydana gelebilir ve yakıt tüketimi önemli ölçüde artabilir. Motor yağı değişimi sayesinde tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak mümkündür.

Kış Ayları için Fren Kontrolleriniz Olmazsa Olmazınız

Aracınızın fren aksanı, güvenilir motorlu araç kontrolü için gerekli sistemlerden biridir. Aracın doğru yerde durabilmesi ve kazaların önüne geçebilmesi için fren sisteminin kusursuz çalışması gerekir. Bununla birlikte, kullanımda sorunlara neden olabilecek fren sisteminin düzenli bakımı gereklidir. Sürüş güvenliğini sağlayan fren konusunda gerekli ayarlamalar yapılmadığı takdirde kazaların kaçınılmaz olduğu unutulmamalıdır.

BMW Yetkili Servis Elektrik Aksam Kontrolleri

Motorlu araçlar yakıtla çalışmasına rağmen, ateşleme sisteminden klima sistemine kadar pek çok parça elektrikle çalışır. Bu nedenle  elektrik aksamı aracın en önemli parçalarından biridir. Kış bakımı sırasında aracın performansını destekleyen akülü elektrik bileşenleri de dikkatli bir şekilde test edilir. Olası bir sorun olması durumunda, ayrıca ele alınacaktır.

bmw-yetkili-servis-hasar-bakim

 

BMW Servisi Bahar Bakımı

Aracınızın Bahar bakımı, aracınızın düzgün çalışması için çok önemlidir. Uzun bir kışın ardından aracınızın bazı ihtiyaçları olabilir.

Soğuk kış günlerinde sıkıntıya düşen arabanın en iyi şekilde çalışması için baharın başında bakımları yapılmalıdır. Peki bu bakım neleri kapsar?

BMW Yetkili Servis Yağ ve yağ filtresinin değiştirilmesi

Yağ ve yağ filtresini araç kullanım kılavuzunda tavsiye edilen aralıklarla değiştirmek, motorunuzun sorunsuz çalışmasını sağlamanın en iyi yollarından biridir. Motor yağının değiştirilmemesi, düşük motor performansına, daha yüksek yakıt tüketimine ve hatta ciddi motor hasarına neden olabilir.

BMW Yetkili Servis Su Kontrolü

Yağı ve yağ filtresini değiştirdiğinizde sıvıları da kontrol etmelisiniz. Özellikle direksiyon, fren ve şanzıman sıvılarını kontrol edin. Ön cam sıvısını ve soğutma sıvısını kontrol etmek çok önemlidir. Seviye düşükse, kullanım kılavuzuna göre ekleyin ve yıkayın/atın. Servo direksiyon, fren ve soğutma sistemlerinizin kapalı olduğunu, bu nedenle düşük sıvı seviyesinin bir sızıntıya işaret edebileceğini unutmayın.

Silecekleri değiştirin

Yırtılmış veya çatlamışlarsa silecekler, görüş mesafesinin azalması nedeniyle sürekli bahar yağmurunun ortasında yardımcı olmaz.

Akünüzü kontrol edin

Soğuk hava aracınızın aküsüne zarar verebilir. Bu nedenle aküler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Ayrıca akünüzün doğru şekilde yerleştirildiğinden ve bağlantıların temiz, sıkı ve passız olduğundan emin olun. Akünüz beş yıldan daha eskiyse, değiştirmeyi düşünmelisiniz.

Ön camın tamiri

Buzlu yollarda kum ve taş kullanılan şehirlerde sürücüler sıklıkla ön camda çeşitli deformasyonlarla karşılaşabiliyor. Önemli görünmeseler de, ön cam hasarı bir kaza durumunda hava yastıklarının, emniyet kemerlerinin, tavan stabilitesinin genel etkinliğini ve kişisel güvenliğinizi azaltabilir. Ön camınızda çatlaklar varsa, hemen onarılması veya otomatik yay bakımı ile değiştirilmesi önemlidir.

Gövde Parçalarının Yağlanması Vücut bölümlerinin nasıl yağlanacağı hakkında daha fazla bilgi için

Kullanım Kılavuzuna bakın. Değiştirilebilir direksiyon ve süspansiyon parçaları da düzenli yağlama gerektirebilir.

BMW Yetkili Servis Lastiklerinizi Kontrol Edin

Lastikleriniz yol ile aranızdaki tek temas noktasıdır. Bu yüzden onlara dikkat etmek önemlidir. Tüm lastik basınçlarını aylık olarak kontrol edin ve kullanım kılavuzunda tavsiye edilen optimum hava basıncını koruyun. Lastik sırtı, yan duvarlar veya boşluklarda eşit olmayan veya eşit olmayan aşınma olup olmadığını kontrol edin. Lastikleri her 10.000 kilometrede bir değiştirin. Bu durumda, otomatik yay bakımı sırasında lastikleri değiştirin.

bmw-yetkili-servis-kislik-bakim

BMW Yetkili Servis Periyodik Bakım

BMW Periyodik bakım, birçok araç sahibinin endişe duyduğu bir sorundur. Bu kavram, aracı olmayan veya yeni araç satın almış kişiler tarafından anlaşılmayabilir.

İşte tam da bu noktada sizler için hazırladığımız bu rehberde aracın periyodik bakımının ne olduğu anlatılmaktadır. Böylece araç sahipleri, araçlarının ne sıklıkta bakıma ihtiyacı olduğunu anlayabilir. Hazır olduğunuza göre araç bakımına ve diğer tüm detaylara yakından bakalım!

Periyodik araç bakımı, motorlu taşıtların düzenli bakım ve muayenesidir. Araçların mekanik sistemler olması ve zamanla sorunlarla karşılaşması, araç sahiplerini önlem almaya zorlamaktadır. Bu aşamada aracın düzenli olarak yapılan bakımları sayesinde aracın performansını etkileyebilecek sorunların önüne geçilmektedir. CNR Motors BMW Servisi, aracınızın planlı bakımı için profesyonel bir hizmet sunar.

Hangi araçların periyodik olarak bakımı yapılmalıdır?

Araç bakımı için herhangi bir sınıf veya tip kısıtlaması olmadığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle motorlu bir araca servis yapılırken bakımlarının vakit kaybetmeden yapılması ve aracın sorunsuz çalışmasını desteklemesi gerekir. Bir motorlu taşıt, bir kamyon veya araba olabilir. Bu noktada hiçbir kısıtlama olmaksızın aracınızın bakımını zamanında yaptırmalısınız.

BMW Periyodik Bakım ne zaman yapılmalı?

Motorlu araçlar için periyodik araç bakımı kavramı çok önemli olmakla birlikte her araç için farklı zamanlarda bakım yapılması söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle periyodik araç bakımları araca özel dönemler olarak adlandırılabilir.

BMW’niz için, bazı modellerde 10.000 km ve 15.000 km civarında servise ihtiyacı olacaktır. Ancak önemli bir detay da bu km değerlerinin aradan 1 yıl geçmeden karşılanması gerekiyor. 10.000 km limiti aşılmadıysa ve bir önceki bakımın üzerinden 365 gün geçtiyse bu durumda yeni bir bakım yapılması gerekir. Yani hangi seçenek önce gelirse o esas alınır.

bmw-yetkili-servis-lastik-hizmetleri

BMW Periyodik bakım sırasında hangi işlemler yapılır?

BMW Periyodik bakım sırasında, birçok araç sahibinin hangi işlemleri yapması gerektiği konusunda soruları vardır. Çünkü aracın teknik boyutlarını anlamayan sürücüler için aracın bir kısmının sökülmesi veya orijinalliğini kaybetmesi ciddi riskler oluşturmaktadır. Ancak aracınızın bakımını düzenli olarak güvenilir bir serviste yaptırırsanız bu tür sorunlar ortaya çıkmayacaktır. Aşağıda, aracın periyodik bakımları sırasında sıklıkla ortaya çıkan fonksiyonları görebilirsiniz.

 • Motor yağı değişimi
 • Yağ filtresi değişimi
 • Hava filtresi değişimi
 • Polen filtresi değişimi
 • Yakıt filtresi değişimi
 • Lastik bakımı
 • Akü bakımı
 • Ateşleme bujisi kontrolü
 • Fren sistemi kontrolü
 • Far ve aydınlatma kontrolleri
 • Egzoz sistemi kontrolü
 • Süspansiyon sistemi kontrolü

BMW Klima Bakımı

Klima bakımı, arabayı konforlu bir şekilde sürmek için özen gösterilmesi gereken bir sorundur. Araç içindeki sıcaklık dayanılmaz bir sınıra geldiğinde klimanın ortamı soğutamaması hem sürücü hem de yolcular için ciddi bir sorun oluşturuyor.

Sorun yaşamamak ve konforu sağlamak için klimanızın bakımını düzenli olarak yapmalısınız.

Araç kliması, hem yaz hem de kış aylarında önemli bir faktör haline gelir. Isıtma ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirmek zorunda olan klimalarda mekanik veya çevresel etkilerden dolayı sorunlar çıkmaktadır. Bu durumda klima sisteminin düzenli bakımı ile ilgili problemlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir. CNR Motors BMW Klima Servisi, Klima Tamiri, BMW Klima Servisi’nizin tüm marka ve modellerinde çalışır.

CNR Motors BMW Servisi Aracın klimasının doğru şekilde çalışmasını ve istenmeyen durumların ortadan kaldırılmasını sağlar, marka ve model fark etmeksizin her araca klima servisi yapmaktadır.

Klima cihazının uzun yıllar sağlıklı çalışabilmesi için düzenli aralıklarla bakımının yapılması gerekmektedir. Ayrıca aracın kliması da haftanın belirli günlerinde birkaç dakika çalıştırılmalıdır. Bu yöntem, hava sıcaklığından bağımsız olarak yılın herhangi bir zamanında yapılabilir. Bu yöntem, hortumlar, salmastralar, valfler ve kompresörler gibi klima bileşenlerini yağlamak için kullanılır. Yağlanan parçalar geç aşınır ve dayanıklı bir yapı kazanır. Bu, klimanın birkaç yıl kullanılmasına izin verir.

Klima bakımı neden yapılmalı?

Klimalar, aracın nem dengesini ayarlamanızı ve kabin sıcaklığını dengelemenizi sağlar. Klimalar ayrıca cam üzerinde nem oluşumunu önleyen, konforu ve görsel sağlığı destekleyen yakıt tasarrufunda da önemli rol oynuyor. Bakımsız klima kullanımı yakıt tüketimini arttırır. Çünkü kompresör sistemleri yüksek devirlerde çalışmakta ve daha fazla enerji tüketmektedir.

Araç sahipleri, sürüş konforunu ve  yakıt ekonomisini azaltmak için klima bakımına özen göstermelidir. Sıcak yaz aylarında veya soğuk kış aylarında çevredeki havanın sıcaklığını ideal seviyeye yükselten klima sistemi sayesinde araçta zor anlar yaşamak zorunda kalmıyorsunuz. CNR Motors BMW servis merkezimizde klimaların bakımları premium markaların yedek parçaları ile yapılmaktadır.

Araçlarda bulunan klimaların bakımı nasıl yapılır?

Aracının klima sistemi klasik bir ısıtma/soğutma sistemine sahip olsa da en önemli kısım polen filtresidir. Araca giren tozu filtreleyen polen filtresi, klimanın üflediği havanın daha temiz ve sağlıklı olmasına destek olur. Polen filtresi içinde toz birikmesini önlemek ve klimanın bozulmasını önlemek için polen filtresi temizlenir. Polen filtresi temizlendikten sonra klimanın diğer parçaları da kontrol edilir.

Klimada herhangi bir arıza olmazsa ve polen filtresi değiştirilirse klima kusursuz çalışır. Yılda 3 kez yapılması gereken klimaların bakımı ile birçok avantaj elde etmek mümkündür. Klimanızın bakımını da aracınıza en uygun seçenekleri kullanarak yapmalısınız. Bu sayede hem sürüş konforunu hissedersiniz hem de sürüş özelliklerinin olumsuzlukları ile karşılaşmazsınız. O halde yüksek kaliteli bir klima bakım servisi arayın!

Filtre değişim süreleri

Filtre değişim süreleri araç kullanımına ve kullanım sıklığına göre değişmektedir. Klimanın modu ve konumu her araçta aynı değildir. Sürekli toz ve duman yoğunluğuna maruz kalan bir aracın filtresi, normal bir araca göre daha hızlı değiştirilir. Bu gibi durumlar oluşmadan önce aracın filtreleri iki yılda bir yenisi ile değiştirilmektedir.

Filtrelerinin Değiştirilmesi

Filtreleri, uygun sıvı veya hava akışını sağlayan filtrelerdir. Aracın yoğun çalışan filtreleri düzenli olarak kontrol edilmeli ve tıkanma gibi sorunlar için sürekli kontrol edilmelidir. Klima filtresinin havayı düzgün bir şekilde filtreleyebilmesi ve ortama sağlıklı hava verebilmesi için sürekli olarak temizlenmesi ve örneğin tıkanması durumunda yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

CNR Motors BMW Yetkili Servis , BMW araçlarınızın eksiksiz ve uygun bir servis almasına yardımcı olacaktır. Firmamız doğru ve başarılı hizmet için uzun yıllardır bu alanda öncü olmuştur. BMW yetkili servisi olarak araçlarınızın doğru ve başarılı bakımlarını yaptırmak her zaman önceliğimizdir. Bu öncelik firmamızın her durumda sizlere hizmet vermesini sağlamaktadır. Bölgemizde hizmet kalitesi çeşitli sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. Firmamız bu alanda doğru iletişim ile başarılı bir hizmet vermek için özenle çalışmaktadır. Doğru iletişim, hizmetin kalitesini ve başarısını da etkiler. Yanlış ve sorunlu iletişim her iki taraf için de zaman kaybına neden olabilir. Sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden firmamız ile iletişime geçebilir ve aracınız için ihtiyaç duyduğunuz hizmet hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Araba servisi şirketlerinin farklı çalışma ilkeleri olabilir. Aynı zamanda sunduğu hizmetler ve teknolojiler firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle, doğru hizmeti sağlamak için öncelikle şirketlerin sunduğu hizmetleri ve işlevlerini tanımanız önerilir. Araştırmanızı yaptıktan sonra size ve aracınıza en uygun hizmeti sunan firmayı seçebilirsiniz. Araştırma sürecindeyseniz iletişim bilgileri üzerinden firmamız ile detaylı bir görüşme gerçekleştirebilirsiniz. CNR Motors BMW Servis olarak işimizin her aşamasında iletişime önem veriyoruz. Aklınıza takılan soru, sorun ya da soru olması durumunda şirket iletişim hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

BMW’niz için firma seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar, aracınıza verilecek hizmetin kalitesini belirleyecektir. Firma seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar:

 • Firmanın iletişim bağlantısı
 • Sunduğu hizmet ve hizmet çeşitliliği
 • Teknik destek
 • Firmanın sahip olduğu teknoloji ve donanım
 • Firma çalışanlarının deneyimi ve donanımı
 • Firmanın servis hizmetinin maliyeti

Arabanızın bakım maliyeti birçok şirketle aynı veya aşağı yukarı aynıdır. Firma seçimi yaparken bu konuda bilgi almak önemlidir. Düşük fiyatın nedeni, hizmetin kalitesiz olması olabilir. Ayrıca ihtiyaçtan fazla hizmet olması da firmanın başarılı bir hizmet sunduğu anlamına gelmez. Ortalama fiyatlara ek olarak, servis aracın hasar tespitini yaptıktan sonra net fiyatlar alınabilir. CNR Motors BMW Yetkili Servis olarak öncelikle aracınızın hangi servise ihtiyacı olduğunu belirliyor ve sonrasında firmamız detaylı ve net fiyatlar konusunda sizleri bilgilendiriyoruz.

CNR Motors BMW Yetkili Servis, BMW’nizin düzenli bakımını önerir. Çünkü bakım, ideal bir güvenlik ve hareket duygusu sunar. Aynı zamanda saf sürüş keyfini korumanın en önemli yollarından biridir. Yenilikçi servis sistemi CBS (Durum Bazlı Servis) ile BMW’niz, örneğin yağın ne zaman değiştirileceğini otomatik olarak bilir. Ayrıca servisin ne zaman gerekli olduğunu da biliyor. Beşiktaş BMW Servisi aracınıza yaklaşık 40 dakikada arıza tespitini yapma yetkinliğine sahiptir. Teşhis sırasında her adımı takip edebilirsiniz. BMW Markasının belirlemiş olduğu standartlar doğrultusunda CNR Motors BMW Servisi, aracınınızın ihtiyaçlarını en kaliteli şekilde karşılayan net bir çözüm ile aracınızın onarımını ve bakımını tamamlar.

Aracınızın bakımını ve tamirini yaptırmak çoğu zaman size bir dayatma, zorluk olarak gelebilir. Birçok araç sahibi, araçlarını bakım için servise bırakmak istemiyor. Ama bunun mecburiyet haline gelmesi için  motor arıza ışığının yanması yeterli. Sonra arabanızda bir sorun olduğunu fark ettiniz ve sorunu çözmeyi ve ne kadar zahmetli olduğunu düşündünüz. Neyse ki BMW’nizin bakımını CNR Motors BMW Servisi’nde yaptırdığınızda, iyi bir servis deneyimini en üst düzeyde yaşayacaksınız. BMW servis departmanımız bu zorluğun üstesinden gelecek ve tüm süreç boyunca sizlerin doğru bilgilendirildiğine emin olacaktır. CNR Motors BMW Servisi olarak sizlere yüksek hizmet kalitesini göstermek ve kendimizi kanıtlamak istiyoruz. Fazla zaman kaybetmeden aracınız için randevu alın! Aracınız için BMW markasının oluşturmuş olduğu hizmet standartları doğrultusunda en uygun çözümü uygulayalım. CNR Motors BMW servisi bakım servisi olarak tüm BMW modellerine garanti kapsamında bakım hizmeti sunmaktadır.

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

 1. BMW Periyodik Bakım
 2. BMW Servis Sıfırlama
 3. BMW Özel Servisi
 4. BMW Arıza İşaretleri
Bize WhatsApp'tan Ulaşın!
1