boyasiz-gocuk-duzeltme

Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız Göçük Düzeltme

Aracınızda ciddi bir hasar veya göçük mü var? Ya da daha da kötüsü kaza nedeniyle hasar çok sayıda ve farklı yerlerde mi? Arabanızın tekrardan ilk günkü görüntüsüne mi kavuşmasını istiyorsunuz? Neyse ki bu derde muzdarip tek kişi siz değilsiniz. Her gün dünya çapında binlerce trafik kazası gerçekleşiyor ve bu kazaların sonucu olarak otomobillerde ağır veya küçük hasarlar oluşuyor. İstanbul’da havanın tahmin edilemezliği, sıkışık otoparklar ve yoğun trafik nedeniyle araç sahiplerinin birçoğu kaporta hasarıyla yüzleşmek zorunda kalıyor. Bu hasarların giderilmesi ve araçların eski işlevine kavuşması için araç onarım sektörü devamlı olarak yeni teknolojiler ve teknikler geliştiriyor. Biz de CNR Motors olarak bu sektörün geliştirdiği onarım teknolojilerini, cihazlarını ve tekniklerini yakından takip ediyoruz. Çünkü çağı yakalamanın her işte olduğu gibi otomobil servis sektöründe de kilit bir rol oynadığını düşünüyoruz. Bu yüzden eğer Türkiye’nin en büyük oto sanayisi olan Maslak Atatürk Oto Sanayi’deki 3000 m2’lik servis merkezimizi ziyaret ederseniz bu alanda yaptığımız yatırımları görebilirsiniz. Kapımız her zaman açıktır. Boyasız göçük düzeltme konusunda size daha detaylı bilgi vermek isteriz.

 

 

bmw-gocuk

 

Aracınızda kaporta hasarı oluştuğunda önünüzde iki seçenek vardır:

 • Geleneksel kaporta ve boya onarımı
 • Boyasız göçük ve kaporta düzeltme

 

“Peki bu ikisi arasında nasıl karar vereceğim?”

 

Bu tamamıyla hasarın büyüklüğüne bağlıdır. Boyanın hasar gördüğü, aracın metal aksamında çatlak ve kırıkların meydana geldiği tip hasarlarda geleneksel kaporta onarımı daha iyi bir tercih olacaktır.

 

Kaporta onarım işlemleri:

 • Kaporta ustası, hasarlı alanın orijinal boyasını kaldırarak işe başlar.
 • Daha sonra teknisyen tarafından temizlenen bölgeye, gece boyunca kuruması ve sertleşmesi gereken macun benzeri bir dolgu maddesi uygulanır.
 • Dolguyu zımparaladıktan sonra bir kat astar uygulanır ve kuruması için bir tur daha beklenir.
 • Aracınızın boya koduna göre hazırlanan boya, gerekli bölgelere uygulanır. Bu şekilde orijinal boya ile uyum sağlanır.
 • Sonrasında boya şeffaf bir vernik kat ile kaplanır.
 • Aracınız size teslim edilmeden önce cilalanır ve temizlenir.

 

 

kaporta-servisi

 

Bu yöntem zaman ve maliyet olarak dezavantajlıdır. Arabanızı araç servisinde bir hafta kadar bırakmaya hazır olmalısınız.

 

Boyasız Göçük Giderme, dolu hasarını, ezikleri ve lekeleri onarmak için başka bir seçenektir. Uygun şekilde yetişmiş ve kalifiye bir kaporta uzmanı araçlardaki küçük veya büyük ezik ve çukurları gidermek için son derece özel araçlardan oluşan bir boyasız göçük düzeltme seti kullanır.

 

CNR Motors Boyasız Göçük Giderme hizmetimizi kullanarak aşağıdaki gibi sorunları çözebilirsiniz:

 • Taş – Mıcır hasarları
 • Basketbol topu büyüklüğündeki göçükler
 • Dolu hasarları

 

Kaporta ustamız bu özel aletlerle göçüğe kaportanın içerisinden müdahale edebilir. Bu hassas aletlerin yardımıyla, ustamız çamurlukların arkasına, kapıların içine ve gövde panelleri arasına ulaşarak metal aksamı eski haline getirir.

Boyasız Göçük Giderme (Paintless Dent Repair) (PDR) yöntemi kullanıldığında boya orijinal halini korur. PDR ile cilalama, boya eşleştirme veya karıştırma gerekli değildir. Ve neredeyse tüm durumlarda, onarım kusursuz ve görünmezdir.

 

 

Bir karar vermeniz gerekiyorsa ve boyasız göçük giderme bir olasılık gibi görünüyorsa hakkında düşünmeniz için birkaç neden. Boyasız göçük düzeltme işlemi için aracınızı servisimize getirin ve ücret ödemeden teşhis edelim ve onarım teklifi alın.

 

Boyasız Göçük Düzeltme yaptırmak için 7 neden:

 • Orjinal boyayı koruyun. Aracınızdaki orijinal fabrika boyası asla müdahale edilmeyecektir. Boya ustası ne kadar yetenekli olursa olsun, yüksek teknolojili fabrika boyama yöntemi her zaman daha kusursuz olacaktır.
 • Zamandan tasarruf edin. PDR, genellikle bir kaportacının harcadığı zamandan çok daha kısa sürede uygulanır.
 • Aracınızın değerini koruyun. Aracınızı satmak veya takas etmek istediğinizde, boya onarımları başınızı ağrıtabilir. Oto ekspertizleri boya işlemlerini tespit etmek için boya ölçüm cihazı kullanırlar. Alıcılar sıklıkla hasarın gerçekte olduğundan çok daha kötü olduğuna inanırlar. Bu yüzden aracınıza daha düşük bir değer biçerler.
 • TRAMER kayıtlarından kaçının. Aracınızın TRAMER kaydı, kaporta onarımlarını listeleyebilir. “Boyasız göçük düzeltme ekspertizde çıkar mı?” gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Boyasız göçük düzeltme işlemlerinden sonra hasarlı kısım eski haline döndürüldüğü ve kapsamlı bir onarım olmadığı için hasar kaydı olarak gösterilmesine gerek yoktur.
 • Paradan tasarruf edin. PDR, geleneksel kaporta onarımlarına göre daha az maliyetlidir.
 • Daha iyi onarımı tercih edin. PDR’yi seçerken boya uyumsuzluğu veya fazla püskürtme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
 • Ekolojik olarak duyarlı. PDR, tehlikeli kimyasalların ve solventlerin kullanımını ve ayrıca zarar verici boya tozunu ortadan kaldırır.
 • Otomobil üreticileri ve sigorta sağlayıcıları tarafından onaylanmıştır.

 

gocuk-duzeltme

 

Boyasız Göçük Düzeltme Fiyat

Boyasız göçük düzeltme ve geleneksel kaporta onarımı arasında seçim yaparken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalısınız:

 • Boya çatlak veya kırık mı? Boyasız göçük giderme yöntemini kullanmanızı engelleyecek en yaygın sorun budur.
 • Kapı ezikleri ve diğer ezikler de dahil olmak üzere göçük, basketbol topu büyüklüğünde veya daha mı küçük? PDR bunun için biçilmez kaftandır.
 • Hasar dolu yağışından mı kaynaklanıyor? PDR, dolu hasarı restorasyonu için sıkça kullanılan bir çözümdür.

 

Çoğu dolu hasarı, boyasız göçük giderme tekniği kullanılarak CNR Motors Kaporta ve Boya Servisi bünyesinde onarılabilir. Sigorta şirketleri dolu hasarını bir doğal afet olarak gördüğünden eğer kapsamlı bir kasko planınız yoksa PDR maliyetini kendiniz karşılamak zorunda kalırsınız.

 

Aracınızı onarmak için kapı kapı dolaşmak yerine CNR Motors servis merkezimize uğrayın ve hasarı teşhis edip size teklif sunalım. Onayınız doğrultusunda onarıma hemen başlayalım ve aracınızı en kısa sürede yeni haliyle teslim edelim.

 

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

 1. BMW Periyodik Bakım
 2. BMW Özel Servisi
 3. BMW Arıza İşaretleri
 4. Kaporta ve Boya Servisi
 5. Motor Beyni Nedir?
Bize WhatsApp'tan Ulaşın!
1