en-yakin-oto-elektrik

EN YAKIN OTO ELEKTRİK

OTO ELEKTRİK

Akünüz bitti ve aracınız çalışmıyor mu? Marş motoru veya alternatörünüz mü arızalandı? Oto elektrik tamiri ve bakımıyla ilgili tüm ihtiyaçlarınız için CNR Motors, Maslak Atatürk Oto Sanayi adresindeki Premium Araç Servisi’mizi ziyaret edin veya yol yardımı talep edin. Aracınızın servisini yaparken büyük özen gösteriyoruz ve güvenebileceğiniz birinci sınıf işler sunuyoruz.

Aşağıdaki oto elektrik tamir ve bakım hizmetlerini sunuyoruz:

ALTERNATÖR

Alternatör olarak bilinen parça, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine (AC) dönüştürür. Alternatörün arızalanması, motorun tüm çalışma süreçlerini etkilediği için aracınızın kullanmanıza engel olur. Aracınızdaki alternatör arızalanmaya başladığında bir uzmana danışın. Sizi mümkün olan en kısa sürede yola geri döndürmek için CNR Motors, tüm alternatör ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek uzmanlara sahiptir. Hemen randevu oluşturun.

aku-degisimi

AKÜ

Otomobillerin; marş motoru, ateşleme sistemi ve farları aküden gelen elektrikle beslenir. Sabah arabanızı takviye ile çalıştırmak zorunda kaldıysanız, akünüz zayıflıyor olabilir. Hasarın boyutuna bağlı olarak, bozulmaya başlayan akü onarılır veya değiştirilir. Aracınızın aküsüyle ilgili sorunlar yaşıyorsanız Maslak Atatürk Oto Sanayi’deki CNR Motors ile iletişime geçin. Tekrar yola çıkmanıza yardımcı olmak için basit bir akü testi ve değişim hizmeti sunuyoruz. Akü değişiminden şarj etmeye, kuruluma, test etmeye ve geri dönüşüme kadar her şeyi biz hallederiz, dert etmeyiniz.

MARŞ MOTORU

Marş motoru olarak bilinen elektrikli bir motor, içten yanmalı bir motoru çalıştırmak için başlangıç hareketini sağlar. Bir otomobilin motorunun en önemli bileşenlerinden biri olan marş motoru arızalanırlarsa otomobiliniz de çalışmayacaktır. Aracınızının marş motoru arızalanmaya başlarsa profesyonel yardım alın. CNR Motors olarak, sizi en hızlı bir şekilde yola geri döndürmek için tüm elektrik sorunlarınızı çözebilecek uzmanlara sahibiz.

oto-klima-tamiri

KLİMA

Atmış bir sigorta veya arızalı röle klima fan motoruna güç iletimini engeller ve bu da havalandırma deliklerindeki hava akışını durdurur. 

Otomobil klimalarında yaşanan en yaygın 3 sorun şunlardır:

  • Fan motorunda yabancı madde veya hasar olması. Soğutma sisteminde üretilen soğuk havanın aracınızın kabinine aktarılabilmesi için torpido bölgesinin alt kısmında bir iç hava sirkülasyon motoru bulunur. Bu motorun içerisine giren yabancı maddeler fan motorunun hareketini engeller ve hava akışını durdurur.
  • Engellenen hava girişi. Genel olarak hava araca iki farklı noktadan girer. Birincisi, havanın arabanıza ön camın alt yarısındaki havalandırma deliklerinden girdiği yerdir. İkincisi, kabinin içinden gelen havanın çevrildiği yerdir. Hava giriş alanlarından biri tıkalı bir filtre veya herhangi bir yabancı madde tarafından engellenirse, havalandırma delikleriniz çok az hava üfleyecektir.
  • Hasarlı kayışlar ve hortumlar. Klima sisteminde birkaç hortum ve kayış vardır. Herhangi bir sızıntı, ayrılma veya tıkanıklık, havalandırmaların havayı düzgün bir şekilde tahliye etme kabiliyetini engelleyecektir.

 

Diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz:

 

Bize WhatsApp'tan Ulaşın!
1