CNR Motors

jaguar-periyodik-bakim

Jaguar Periyodik Bakım

Jaguar Periyodik Bakım

 

Jaguar’ınızın ilk günkü değerini koruyabilmesi için uzman teknisyenler tarafından düzenli aralıklarla bakım ve kontrol işlemleri yapılmalıdır. CNR Motors, Maslak Atatürk Oto Sanayi bölgesindeki premium araç servis merkezinde Jaguar periyodik bakım konusunda birinci sınıf hizmet sunmaktadır.

 

Jaguar, 1935 yılına kadar farklı bir isimle üretim yapmaktaydı ve şirket için ilk üretimler limuzinler, üstü açılır arabalar ve spor arabaları içeriyordu. Savaş öncesi en hızlı Jaguar, saatte 160 kilometre hıza ulaşan SS100 idi. Jaguar SS100, Marne Grand Pix of Reims, Alp Rallisi, RAC Rallisi ve Villa Real International gibi yarışları kazanarak gerçekten isim yapmaya başladı. Jaguar’ı gerçek bir ikon haline getiren olay aynı yıl Monte Carlo Rallisi’ni almasıydı.

 

jaguar-agir-bakim

 

Jaguar Bakım Tablosu

CNR Motors olarak aracınıza özel olarak Jaguar Bakım Tablosu hazırlıyoruz. Aracınızın modeli, yaşı, kilometresi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırlanan bu Jaguar Bakım Tablosu’nu servis merkezimizde oluşturabilirsiniz.

 

Jaguar Bakım Periyotları

Jaguar’ınıza belli aralıklarla çeşitli bakımlar yaptırmalısınız. Bu bakımların periyotları ve işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 

Jaguar 10 Bin Bakımı

-Motor yağı değişimi

-Yağ filtresi değişimi

-Polen Filtresi değişimi

-Fren hidroliği kontrolü

-Şanzıman yağı kontrolü

-Direksiyon hidroliği kontrolü

 

jaguar-10-bin-bakim

 

Jaguar 20 Bin Bakımı

Her 20 bin kilometrede, 10 bin kilometrede bir yaptırdığınız bakımın yanında aşağıdaki işlemler de yapılmalıdır.

-Yakıt filtresi değişimi

-Rot Balans ayarı

 

Jaguar Ağır Bakım

Jaguar’ınızın periyodik bakımlarının yanında belli süre ve kilometre aralıklarında yaptırmanız gereken ağır bakımlar da vardır. Bu işlemler Jaguar aracınızın belli başlı aşınım gösteren parçalarının değişimini içerir. Aracınızın uzun süre değerini koruması için bu bakımları aksatmamanız gerekir. Periyodik bakımlara göre daha maliyetli olan bu ağır bakımlar, periyodik bakımlara göre daha uzun süre aralıklarında yapılır.

-Fren sıvısı değişimi 50 bin KM’de

-Radyatör sıvısı değişimi 70 bin KM’de

-Şanzıman yağı değişimi 80 bin KM’de

-Tahrik kayışı değişimi 100 bin KM’de

-Akü değişimi 4-5 yılda bir

-Lastik değişimi 4-5 yılda bir

 

Jaguar Bakım Fiyatları

Bakım fiyatları bakım çeşidine ve kullanılan parçalara göre değişmektedir. Kur fiyatlarının ve maliyetlerin değişken olması periyodik bakım fiyatlarını da etkilemektedir. En güncel bakım fiyatlarını öğrenmek için bize ulaşın ve hemen bakım fiyat teklifi alın!

 

Hemen Bakım Teklifi Alın!

Diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

  1. Mini Cooper Servisi
  2. BMW Periyodik Bakım
  3. Mercedes Özel Servisi
  4. Mercedes Arıza Kodları

 

Bize WhatsApp'tan Ulaşın!
1