land-rover-periyodik-bakim

Land Rover Periyodik Bakım

Land Rover Periyodik Bakım

Land Rover’ınızın ilk günkü değerini koruyabilmesi için uzman teknisyenler tarafından düzenli aralıklarla bakım ve kontrol işlemleri yapılmalıdır. CNR Motors, Maslak Atatürk Oto Sanayi bölgesindeki premium araç servis merkezinde Land Rover periyodik bakım konusunda birinci sınıf hizmet sunmaktadır.

 

Erken Land Rover’lar, savaş sonrası çelik kıtlığı ve savaş sonrası uçak alüminyumunun bol bulunması nedeniyle kullanılan, Birmabright adlı hafif, paslanmaya karşı dayanıklı alüminyum ve magnezyum alaşımından yapılmıştır. Birmabright’ın paslanmaya karşı direnci, en zorlu koşullarda bile uzun ömürlü oldukları için markanın itibar kazanmasında etkili oldu. Şimdiye kadar yapılmış tüm Land Rover’ların yaklaşık %75’inin hala yollarda olduğu tahmin ediliyor.

 

İlk dönem Land Rover’ların rengi, esas olarak savaştan sonra artmış olan uçak kokpit boyalarının değerlendirilmesi nedeniyle sadece açık yeşilin çeşitli tonlarında geldi.

Land Rovers’ın ilk reklamları, araçların muz yağıyla binlerce kilometre gidebileceğiyle övünüyordu.

 

land-rover-bakim-ucretleri

Land Rover Bakım Tablosu

CNR Motors olarak aracınıza özel olarak Bakım Tablosu hazırlıyoruz. Aracınızın modeli, yaşı, kilometresi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırlanan bu Land Rover Bakım Tablosu’nu servis merkezimizde oluşturabilirsiniz.

 

Land Rover Bakım Periyotları

Land Rover’ınıza belli aralıklarla çeşitli bakımlar yaptırmalısınız. Bu bakımların periyotları ve işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 

Land Rover 10 Bin Bakımı

-Motor yağı değişimi

-Yağ filtresi değişimi

-Polen Filtresi değişimi

-Fren hidroliği kontrolü

-Şanzıman yağı kontrolü

-Direksiyon hidroliği kontrolü

 

Land Rover 20 Bin Bakımı

Her 20 bin kilometrede, 10 bin kilometrede bir yaptırdığınız bakımın yanında aşağıdaki işlemler de yapılmalıdır.

-Yakıt filtresi değişimi

-Rot Balans ayarı

 

 

Land Rover Ağır Bakım

Land Rover’ınızın periyodik bakımlarının yanında belli süre ve kilometre aralıklarında yaptırmanız gereken ağır bakımlar da vardır. Bu işlemler Land Rover aracınızın belli başlı aşınım gösteren parçalarının değişimini içerir. Aracınızın uzun süre değerini koruması için bu bakımları aksatmamanız gerekir. Periyodik bakımlara göre daha maliyetli olan bu ağır bakımlar, periyodik bakımlara göre daha uzun süre aralıklarında yapılır.

 

-Fren sıvısı değişimi 50 bin KM’de

-Radyatör sıvısı değişimi 70 bin KM’de

-Şanzıman yağı değişimi 80 bin KM’de

-Tahrik kayışı değişimi 100 bin KM’de

-Akü değişimi 4-5 yılda bir

-Lastik değişimi 4-5 yılda bir

 

Land Rover Bakım Fiyatları

Bakım fiyatları bakım çeşidine ve kullanılan parçalara göre değişmektedir. Kur fiyatlarının ve maliyetlerin değişken olması periyodik bakım fiyatlarını da etkilemektedir. En güncel bakım fiyatlarını öğrenmek için bize ulaşın ve hemen bakım fiyat teklifi alın!

 

Hemen Bakım Teklifi Alın!

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

 

 

 

Bize WhatsApp'tan Ulaşın!
1