mercedes-periyodik-bakim

Mercedes Periyodik Bakım

Mercedes Periyodik Bakım

Mercedes’inizin ilk günkü değerini koruyabilmesi için uzman teknisyenler tarafından düzenli aralıklarla bakım ve kontrol işlemleri yapılmalıdır. CNR Motors, Maslak Atatürk Oto Sanayi bölgesindeki premium araç servis merkezinde Mercedes periyodik bakım konusunda birinci sınıf hizmet sunmaktadır.

mercedes-10-bin-bakimi

Mercedes, lüks otomobil segmentinin öncü markası olarak bilinir. İlk sunulduğu 1902 yılından günümüze uzanan geçmişiyle lüks araç pazarındaki hakimiyetini arttırmıştır. Mercedes yalnızca sosyal statünüzü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda kişisel tercihlerinizi ve stil anlayışınızı da gösterir.

Mercedes’in yenilikçi tasarım yaklaşımı, klasik otomobil markasını geliştirmede etkili oldu. 1970’lerin sonlarına ve 1980’lerin başlarına bakıldığında Mercedes, aerodinamik ilkelere ve modern çizgilere dayanan cesur yeni bir tasarıma girişti. Sonuç, S-Serisi ve C 111-3 oldu. Bu modeller o zamanlar çığır açıcı olarak kabul edilirken, her iki seride de stil için klastan ödün verilmedi.

Zamanla diğer üreticiler Mercedes’i otomobil endüstrisinde trend belirleyici ve etkili bir güç olarak görmeye başladılar. Mercedes tasarım felsefesi taklit edilecek bir şey haline geldi.

Elbette yenilikçi tasarımlar sıra dışı ve akılda kalıcı unsurlar ortaya çıkartacaktır. Örneğin E-Serisi ilk çıktığında benzersiz şekilli ve boyutlu eliptik farlarıyla biliniyordu.

Mercedes Bakım Tablosu

CNR Motors olarak aracınıza özel olarak Mercedes Bakım Tablosu hazırlıyoruz. Aracınızın modeli, yaşı, kilometresi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırlanan bu Mercedes Bakım Tablosu’nu servis merkezimizde oluşturabilirsiniz.

mercedes-benz-jant

Mercedes Bakım Periyotları

Mercedes’inize belli aralıklarla çeşitli bakımlar yaptırmalısınız. Bu bakımların periyotları ve işlemleri aşağıda listelenmiştir.

Mercedes 10 Bin Bakımı

Mercedes Servis A

Mercedes 20 Bin Bakımı

Mecedes Servis B

Her 20 bin kilometrede, 10 bin kilometrede bir yaptırdığınız bakımın yanında aşağıdaki işlemler de yapılmalıdır.

Mercedes Ağır Bakım

Mercedes’inizin periyodik bakımlarının yanında belli süre ve kilometre aralıklarında yaptırmanız gereken ağır bakımlar da vardır. Bu işlemler Mercedes aracınızın belli başlı aşınım gösteren parçalarının değişimini içerir. Aracınızın uzun süre değerini koruması için bu bakımları aksatmamanız gerekir. Periyodik bakımlara göre daha maliyetli olan bu ağır bakımlar, periyodik bakımlara göre daha uzun süre aralıklarında yapılır.

  • Fren sıvısı değişimi 50 bin KM’de
  • Radyatör sıvısı değişimi 70 bin KM’de
  • Şanzıman yağı değişimi 80 bin KM’de
  • Triger kayışı değişimi 100 bin KM’de
  • Akü değişimi 4-5 yılda bir
  • Lastik değişimi 4-5 yılda bir

Mercedes Bakım Fiyatları

Bakım fiyatları bakım çeşidine ve kullanılan parçalara göre değişmektedir. Kur fiyatlarının ve maliyetlerin değişken olması periyodik bakım fiyatlarını da etkilemektedir. En güncel bakım fiyatlarını öğrenmek için bize ulaşın ve hemen bakım fiyat teklifi alın!

Hemen Bakım Teklifi Alın!

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

  1. Mini Cooper Servisi
  2. BMW Periyodik Bakım
  3. Mercedes Özel Servisi
  4. Land Rover Maslak Servisi
Bize WhatsApp'tan Ulaşın!
1