mini-cooper-cnr-motors

MINI Cooper Periyodik Bakım

MINI COOPER PERİYODİK BAKIM

Mini Cooper’ınızın ilk günkü değerini koruyabilmesi için uzman teknisyenler tarafından düzenli aralıklarla bakım ve kontrol işlemleri yapılmalıdır. CNR Motors, Maslak Atatürk Oto Sanayi bölgesindeki premium araç servis merkezinde Mini Cooper periyodik bakım konusunda birinci sınıf hizmet sunmaktadır.

Mini Cooper

MINI Cooper kompakt yapısı ve güçlü motor seçenekleriyle benzersiz bir sürüş deneyimi sunar. Yaygın olarak kullanılan otomobil tasarımlarının aksine Mini, ilk modellerinden itibaren kendine has ikonik tasarımına yıllarca bağlı kalmıştır. Premium sınıfa ait özellikleri sunmasına rağmen fiyat bandı olarak ekonomik araç kategorisine daha yakındır. 1970’lerde piyasaya sunulan Mini Cooper, 1994’te BMW tarafından satın alınmıştır. Şu an tüm operasyonları BMW tarafından yürütülmektedir. Şirketin vizyonu, lüks sürüş deneyimini küçük, modern ve ekonomik bir araca sığdırmaktır.

Mini’lerin, dünyanın birçok yerinde giderek daha popüler hale gelmesinin en önemli nedenlerinden biri de küçük ve kompakt yapısıdır.  Özellikle caddelerin ve sokakların dar olduğu Avrupa ülkelerinde sıkça Mini Cooper’lara rastlayabilirsiniz.

Mini Cooper Bakım Tablosu

CNR Motors olarak aracınıza özel olarak Bakım Tablosu hazırlıyoruz. Aracınızın modeli, yaşı, kilometresi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırlanan bu Mini Cooper Bakım Tablosu’nu servis merkezimizde oluşturabilirsiniz.

Mini Cooper Bakım Periyotları

Mini Cooper’ınıza belli aralıklarla çeşitli bakımlar yaptırmalısınız. Bu bakımların periyotları ve işlemleri aşağıda listelenmiştir.

Mini Cooper 10 Bin KM Bakımı

Mini Cooper 10 Bin bakımında yapılan işlemleri kısaca özetlemek gerekirse aşağıdaki gibi bir liste karşımıza çıkmaktadır:

Mini Cooper 20 Bin KM Bakımı

Her 20 bin kilometrede, 10 bin kilometrede bir yaptırdığınız bakımın yanında aşağıdaki işlemler de yapılmalıdır.

Mini Cooper Ağır Bakım

Mini Cooper’ınızın periyodik bakımlarının yanında belli süre ve kilometre aralıklarında yaptırmanız gereken ağır bakımlar da vardır. Bu işlemler Mini Cooper aracınızın belli başlı aşınım gösteren parçalarının değişimini içerir. Aracınızın uzun süre değerini koruması için bu bakımları aksatmamanız gerekir. Periyodik bakımlara göre daha maliyetli olan bu ağır bakımlar, periyodik bakımlara göre daha uzun süre aralıklarında yapılır.

 • Fren sıvısı değişimi 50 bin KM’de
 • Radyatör sıvısı değişimi 70 bin KM’de
 • Şanzıman yağı değişimi 80 bin KM’de
 • Triger kayışı değişimi 100 bin KM’de
 • V-Kayışı (Tahrik kayışı) değişimi 100 bin KM’de
 • Akü değişimi 4-5 yılda bir
 • Lastik değişimi 4-5 yılda bir

Mini Cooper Periyodik Bakım Fiyatları

Periyodik bakım fiyatları bakım çeşidine ve kullanılan parçalara göre değişmektedir. Kur fiyatlarının ve maliyetlerin değişken olması periyodik bakım fiyatlarını da etkilemektedir. En güncel bakım fiyatlarını öğrenmek için bize ulaşın ve hemen bakım fiyat teklifi alın!

Hemen Bakım Teklifi Alın!

 

Hizmet verdiğimiz Mini Cooper modelleri:

 • Mini Cooper
 • Mini Cooper S
 • Mini Cooper Countryman
 • Mini Cooper Paceman
 • Mini Cooper Clubman
 • Mini Cooper One

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

 1. Mercedes Servisi
 2. Land Rover Servisi
 3. Mini Cooper Servisi
 4. BMW Periyodik Bakım
 5. BMW Servis Sıfırlama

 

Bize WhatsApp'tan Ulaşın!
1