mini-cooper-servisi-cnr-motors

MINI COOPER SERVİSİ – CNR Motors

MINI COOPER SERVISI

Mini Cooper servisi ekibi olarak, özel sertifikalı teknisyenlerimiz ile birlikte sizlere hizmet vermekteyiz. CNR Mini Cooper servisimizdeki ustalarımız aracınızdaki sorunu en net şekilde tespit eder ve Mini Cooper’ınızın ihtiyaç duyduğu en yüksek kalitedeki hizmeti vererek daima orijinal parçaların kullanılması konusunda titizlikle hareket eder.

Bu tip hassas ve özel araçların bakımlarını yaptıracağınız yetkili servisler önemlidir. Oldukça maliyetli ve kritik bir süreç olduğu için seçim yaparken maksimum özeni göstermeniz gerekir. Servisimizde çalışan her bir tekniker üretici firmalar tarafından düzenli eğitimlere tabii tutulur. Bu nedenle servisimizde yaptırdığınız periyodik bakım herhangi bir araç servisine göre daima daha büyük verim sağlar.

ARAÇ BAKIMIN ÖNEMİ

CNR Motors Maslak Mini Cooper Özel Servisi olarak daima kusursuz ve garantili hizmet veriyoruz. Orijinal Mini Cooper parçalarını kullanarak müşterilerimizin taleplerini karşılıyoruz. Mini Cooper marka aracınızın yıllık bakımlarını düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Bakımı yapılmayan araçlar zamanla size sorun çıkartabilecek, yolda kalmanıza neden olabilecektir.

Servisimizde her bir parça Mini Cooper kalitesine uygun olacak şekilde temin edilir. Böylece Mini Cooper aracınızın yüksek ikinci el fiyatı her zaman geçerliliğini korur.

mini-cooper-yedek-parca

GARANTİ KAPSAMINDA OLMAYAN ARAÇLARIN BAKIMI

CNR Motors Mini Cooper servisi olarak garantisi biten araçlarınla ilgili de sizlere destek oluyoruz. Aracınız için herhangi bir parça aldıysanız ve 2 yıl sonra bu parçanın garantisi dolduysa, Mini Cooper’ınızı tekrar bakıma getirmeniz gerekiyor. CNR Motors Mini Cooper servisi olarak aracınızı inceliyoruz ve inceleme yapıldıktan sonra gerekli servis desteğini veriyoruz.

Mini Cooper marka otomobilinizin ilgili ve tecrübeli bir servis hizmetini hak ettiğini düşünüyoruz. CNR Motors Mini Cooper yetkili servisi ile otomobilinizin hak ettiği bu donanımlı ve titiz servis hizmetini almasını sizlere garanti ediyoruz. Tecrübeli, bilgili, ve son teknoloji ile donatılmış servis hizmetiyle Mini Cooper otomobiliniz için en doğru tercih olan CNR Motors, Mini Cooper otomobilinizin her türlü periyodik bakım ve onarımını en üst düzeyde sağlamak için İstanbul Maslak’ta siz Mini Cooper sahiplerine hizmet vermektedir. Hem sürüş keyfinizi hem de güvenliğinizi garanti altına alabilmek için sizler CNR Motors’a davet ediyoruz.

Mini Cooper otomobiliniz için en doğru tercih olan CNR Motors, Mini Cooper otomobilinizin her türlü periyodik bakım ve onarımını en üst düzeyde sağlamak için İstanbul Maslak’ta siz Mini Cooper sahiplerine hizmet vermektedir. Hem sürüş keyfinizi hem de güvenliğinizi garanti altına alabilmek için sizler CNR Motors’a davet ediyoruz.

Mini Cooper

Mini, bir neslin simgesi olmak için yarış arabası köklerinin ötesine geçti. Yarışlarda kazandığı başarılarla bilinirliğini arttırdı ve 1960’lara ikonik bir araç olarak damgasını vurdu. Bu yenililçi komkapt otomobilin tasarımında iki kilit oyuncu olan British Motor Company (BMC) ve Cooper Car Company arasındaki iş birliğine değinmeden geçemeyiz. Bu tasarım sayesinde artan popülaritesi geçtiğimiz on yılda markanın BMW tarafından satın alınmasında ve yeniden piyasaya sürülmesinde etkili oldu. Cooper ve Cooper S’nin varyasyonları, markanın renkli tarihinde Mini Hatch ve diğer Mini modelleri gibi başarılara imza attı.

Mini Cooper kronik sorunları

Mini Cooper sorun çıkartır mı? Çoğu Mini Cooper güvenilir olma eğiliminde olsa da, bu model yılı otomobillerinin sahipleri için motor sorunları, soğutma sorunları ve hatta elektrik arızaları yaygındı. Birinci ve ikinci nesil modeller debriyaj arızalarına eğilimliydi. Kullanıcı ve servis raporlarına göre 2010, 2011 ve 2013 model Countryman’ler en çok sorun çıkartan modellerdir. Özellikle kronik motor sorunları en çok bu modellerde gözlemlenmiştir. 2013 yılından sonraki modellerde bu kronik sorunlar çözülmüştür.

Mini Cooper Hangi Ülkenin

MINI Cooper nerede üretiliyor? Mini Cooper, Alman otomobil üreticisi BMW’ye aittir. Dört silindir benzinli BMW ve Mini Cooper motorlarının tamamı şu anda İngiltere’deki Birmingham fabrikasında üretiliyor. Dizel Mini cooper motorlar Avusturya’daki BMW Steyr Fabrikasında üretiliyor.

cnr-motors-hangi-ulkenin

Mini Cooper Motor

Mini Cooper dizel ve benzinli olmak üzere farklı motor çeşitleriyle ülkemize gelmektedir. Örneğin 2021 MINI, turboşarjlı 134 beygirlik 1,5 litrelik üç silindirli bir motor kullanıyor. S modelleri, turboşarjlı 189 beygirlik 2.0 litrelik dört silindirli bir motorla geliyor. Yeni Dizel modellerde ise 1.6 litrelik 112 beygir turbo dizel motor kullanılmaktadır.

Mini Cooper Şanzıman Problemi

 • Dişli sürtme sesi
 • Debriyaj kaçırması

Şanzıman, vitesler arasında sorunsuz geçiş yapacak şekilde tasarlanmıştır. Zamanla şanzıman parçaları aşınır ve vites değiştirirken gıcırdama veya titreme hissedebilirsiniz.

Sorun kötüleştikçe sarsıntı veya ses daha rahatsız edici hale gelecektir. Bu nedenle bu meydana gelmeye başladığı anda Mini’nizin kontrol edilmesi gerekemektedir. CNR Motors Mini Cooper servisi olarak her türlü şanzıman arızasını hızlı bir şekilde tespit ediyoruz.

Mini Cooper Yedek Parça

Aracınıza hareketli veya hareketsiz parçalarında zaman zaman sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunların en kesin çözümü parça değişimidir. Aracınıza yapabileceğiniz en iyi yatırım parça değişimlerinde orijinal yedek parça (OEM) kullanmaktır. İş ortaklarımızla birlikte aracınıza en uygun Orjinal Mini Cooper Yedek Parçalarını en hızlı şekilde tedarik ediyoruz. Orijinal yedek parçaların maliyetinin yüksek olması, kullanıcıları alternatif seçeneklere yöneltiyor. Muadil yedek parçalar kısa vadede tasarruf sağlasa da uzun dönemde aracınızın sağlığı için risk yaratabilmektedir.

mini-cooper-maslak

Mini Cooper Motor Parçaları

Silindir ve Piston parçaları

En iyi performansı elde etmek için, Mini’nizin iyi kondisyonda ve düzgün çalışan silindir ve pistonlara sahip olması gerekir. Silindirin temel görevi patlamanın oluşacağı kapalı ortamı yaratmaktır. Bu kapalı ortam silindir başıyla sızdırmazlık sağlarken aynı zamanda hareketli yapısı sayesinde iç hacmi devamlı olarak değişir. Zamanla ve kullanıma bağlı olarak bu parçalar aşınır ve sızdırmazlık özelliğini yitirebilir. Patlamanın düzgün bir şekilde gerçekleşmemesi aracınızda bazı sıkıntıların baş göstermesine neden olur. Bunlardan bazıları:

 • Mini Cooper Performans kaybı
 • Yağ kaçakları
 • Yoğun egzoz dumanı
 • Mini Cooper Hararet
 • Mini Cooper Vuruntu

Bu sorunlar görmezden gelinmemeli ve en kısa sürede çözülmelidir. Aksi taktirde motor bloğunda kalıcı hasarlara neden olabilir. Eğer aracınızda buna benzer belirtiler varsa hemen CNR Motors Mini Cooper Servisi’ni arayarak randevu alabilirsiniz ve aracınıza ücretsiz teşhis yaptırabilirsiniz.

Mini Cooper Kayış, kasnak

Mini’nizin güç üreten hareketli sistemlerinin bu hareketi farklı komponentlere aktarması gerekir. Bu noktada kayış ve kasnak gibi yapılar kullanılır. Kayış ve kasnaklar yüksek dayanıma sahip parçalardır. Sadece ağır bakım periyotlarında değişimi gerçekleştirilir. Ancak olası bir arıza durumunda periyodik bakım haricinde de değiştirilmesi gerekebilir. Mini Cooper’ınızın kayış ve kasnak parçalarında bir sorun varsa aşağıdaki belirtileri gösterebilir:

 • Motor bölgesinden gelen tiz sürtünme sesi
 • Klima ve havalandırma sorunları
 • Direksiyon sorunları
 • Motor fanı arızası ve hararet

mini-cooper-servisi-cnr-motors-periyodik-bakim

Mini Cooper Motor Bloğu

Motor bloğu motor parçalarının bağlı olduğu, dökme demir veya alüminyumdan yapılmış temel yapıdır. Çok yüksek dayanıma sahiptir ve kolay kolay sorun çıkartmaz. Ancak yıllar süren kullanım sonrası ömrünü tamamlayabilir ve değişmesi gerebilir.

Aracınızda bu belirtiler varsa daha fazla düşünmeyin ve Mini’ninizi CNR Motors Mini Cooper Servisi’nin deneyimli kadrosuna emanet edin. Aracınıza hemen teşhis yapıp sizi bilgilendirelim ve izlenmesi gereken prosedürleri a

Mini Cooper sandık motor

Sandık motor sıfır motorun bir diğer ismidir. Sıfır motorlar ahşap sandık içerisinde teslim edildiği için böyle bir terim kullanılmaktadır.

Bazı durumlarda motorun yenilenmesi ve tamir edilmesi yüksek maliyetli olabilir. Motor ömrünü tamamlamış veya ağır hasar gördüğü durumlarda motorun tamirat maliyeti sıfır motor ücretinden daha yüksek çıkabilir. Bu durumlarda sıfır motor değişimi en mantıklı seçenek olacaktır.

Hava Emiş ve Yakıt enjeksiyon parçaları

Daha iyi hava akışı daha iyi performans demektir. Mini Cooper’ınız eski performansından eser mi yok? Motora yeterli hava iletilmediğinden aracınız performans kaybı yaşıyor olabilir. Bu sorunun teşhisi çeşitli ölçüm aletleriyle yapılır. CNR Motors olarak her türlü hava iletim arızasını son teknoloji arıza tespit cihazlarımızla tespit ediyoruz.

Fren sistemi

Mini Cooper’ınız sahip olduğu yüksek gücü kontrol altında tutabilmesi için son teknoloji fren sistemleriyle donatılmıştır. Frenlemeyi sağlayan güç hidrolik pompa tarafından hidrolik basınç olarak üretilip fren pedalına basmanızla birlikte fren hortumları vasıtasıyla aktarılıp fren balatalarının fren disklerine baskı uygulamasını sağlar. Fren komponentlerinin zamanla aşınması fren performansınızı etkiler. Fren performansındaki zayıflamayı kesinlikle görmezden gelmemeniz gerekir. Mini’nin geliştirdiği fren sistemleri hiçbir şekilde sizi hayati tehlikeye sokmayacak şekilde tasarlanmıştır. Yani fren sistemi ne kadar yıpranmış veya arızalanmış olursa olsun her şekilde aracınızı durdurmanızı sağlayacak acil durum güvenlik yapılarını içerisinde barındırır. Yine de her duruma karşı frenlerinizi sık sık kontrol ettirmeli ve bakımlarını yaptırmalısınız.

Soğutma sistemleri

Motor, yanma ve patlama yoluyla güç üretir. Aracın güç aktarma organları hareketli yapıları dolayısıyla sürtünme yaratırlar. Frenler sürtünme sağlayarak aracı durdurur. Bu sistemler yapılan iş sonucu ortama ısı yayarlar ve bu ısı aracın parçalarının sıcaklığını arttırır. Sıcaklığı belli bir seviyenin üzerine çıkan parçaların yapıları bozulur ve düzgün çalışmamaya başlarlar. Bu durumun önüne geçmek Mini Cooper marka araçlarda son teknoloji soğutma sistemleri kullanılmıştır. Bu soğutma sistemlerindeki arızalar görmezden gelinirse araç parçalarının sıcaklığı limit seviyenin üzerine çıkar ve yapıları kalıcı olarak bozulur. Bu yüzden aracınızın sıcaklık göstergesindeki uyarıları görmezden gelmemeniz gerekir. CNR Motors son teknoloji teknik altyapısı ve tetkik cihazlarıyla aracınızın sorunlarını en hızlı şekilde tespit ediyor.

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

 1. Bentley Servisi – CNR Motors
 2. Mercedes Servisi – CNR Motors
 3. Land Rover Servisi – CNR Motors
 4. Aston Martin Servisi – CNR Motors
Bize WhatsApp'tan Ulaşın!
1