bmw-modelleri

BMW Modelleri

BMW Modelleri

 

BMW 5 Serisi

BMW 5 Serisi gibi büyük sedan otomobiller, ön taraftaki böbrek ızgaraları ve Hofmeister Kink olarak adlandırılan cam sütunu gibi geleneksel BMW stilistik detaylarına sahiptir. Arka yan camın öne doğru kıvrılan kısmına verilen Hofmeister Kink tasarımı, BMW’nin 1960’lı yıllardaki baş tasarımcısının ismidir. Aracın dış tasarımı seçtiğiniz donanım paketine göre değişiklik gösterecektir.

 

BMW 5 Serisinin dizel, benzinli ve hibrit motorlu modelleri mevcuttur. Tüm modeller, kullanımı kolay sekiz ileri otomatik şanzımanla standart olarak gelir. Kaygan zeminlerde daha fazla çekiş için dört tekerlekten çekişli xDrive modellerini seçebilirsiniz.

 

 

BMW 520i

Temel modeller olan 520i ve 520d, artık performans ve verimliliği artırmak için küçük bir 48V motorla birlikte hafif hibrit teknolojisine sahiptir. 520i 184 beygir gücünde dört silindirli benzinli bir motora sahip ve yaklaşık 6lt/100km yakıt tüketiyor. Dizel ile karşılaştırıldığında daha sessiz bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

 

 

bmw-520i

 

BMW 520d

Sıkça uzun yol yapıyorsanız dizel daha iyi bir tercih olacaktır. BMW 520d modelinin 2.0 litrelik dört silindirli motoru yolculuk esnasında oldukça yumuşak ve şaşırtıcı derecede sessizdir. En iyi seçenek standart 520d çünkü yaklaşık olarak 100 killometrede 4.3 litre yakıt tüketiyor. Dört çeker modeli olan xDrive ise 100 kilometrede sadece 5 litre yakıt sarf ediyor. Her ikisinin de 190 beygir gücü olduğu için performansı oldukça tatmin edicidir.

 

 

BMW 3 Serisi

BMW 3 Serisi, lüks ve hızı bir arada sunan, yüksek kalite işçilikle üretilmiş, hızlı, arkadan çekişli bir sedandır. 2019’dan itibaren G20 kasa koduyla üretilen 7. Neslinde bile hala bu temel fikre bağlı kalmaktadır.

 

BMW 320i

BMW 3 Serisi, modern otomobiller arasında göze çarpan bir otomobil serisidir. Zevke ve bütçeye uygun güçlü ancak ekonomik benzinli ve dizel motor seçeneklerinin yanı sıra dört tekerlekten çekiş veya BMW’nin tabiriyle xDrive seçeneğini de sunmaktadır. Ayrıca araç vergi giderlerini önemli ölçüde azaltacak ve elektrikli menzili 60 kilometreye kadar olan bir plug-in hybrid (PHEV) modeli de mevcuttur.

 

bmw-320i

 

BMW 320d

Yeni BMW 3 Serisinin kusursuz güç aktarma organları sayesinde modelin yol tutuşu, canlı, keskin ve her zamankinden daha net. Ama aynı zamanda sakin ve zevkli. Sürüş dinamik olsa da ve lüksten ödün verilmemiş. Donanımlar tatmin edici ve fiyatları sınıfına göre makul. Temelde önermesi basit olan otomobillerden biri 3 Serisi. VW Golf gibi. Bu tarz ararçların kullanımı kolaydır, iyi yapılandırılmıştır, sürüş tepkisi hızlıdır ve gereksiz, hantal yerleşik teknolojinin tuzaklarından kaçınır.

 

Tüm multimedya özelliklerini ve standart olarak edindiğiniz kapsamlı güvenlik donanımları listesini hesaba kattığınızda BMW 3 Serisi, şüphesiz bugün piyasada en çok talep gören Premium kompakt modellerden biridir. Yine de karar vermeden önce diğer birçok araç modelini değerlendirmenizde fayda var.

 

Sürüşü gerçekten eğlenceli bir otomobil arıyorsanız ve iki ana rakibi olan Audi A4 ve Mercedes C-Serisi’nden çok daha spor bir sürüş deneyimi sunan BMW 3 Serisi ilk tercihiniz olabilir. Alfa Romeo Giulia ve Jaguar XE de değerlendirilmesi gereken diğer iki rakip.

 

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

  1. BMW Periyodik Bakım
  2. Land Rover Motor Lambası Nasıl Sıfırlanır?
  3. BMW Servis Sıfırlama
  4. BMW Özel Servisi
  5. BMW Arıza İşaretleri

 

 

Bize WhatsApp'tan Ulaşın!
1