mercedes-yag-degisimi

Mercedes Yağ Değişimi

Mercedes Yağ Değişimi

Yağ değişimi yapmak ne zor ne de pahalı olsa da birçok araç sahibi bu önemli oto bakım görevini yerine getirmeyi sıklıkla erteler. Yağınızı ne sıklıkta değiştireceğiniz konusunda bazı anlaşmazlıklar olsa da teknisyenlerin çoğu, aracınızın verimli çalışmasını sağlamak için her üç ayda bir veya her 10.000 kilometrede bir (hangisi önce gerçekleşirse) yapmanın iyi bir fikir olduğu konusunda hemfikirdir. Yakın zamanda kullanılmış bir otomobil satın aldıysanız, muhtemelen yağınızı değiştirmeli ve silecek lastiklerini, yağ filtresini ve arabanın oldukça sık değiştirilmesi gereken diğer parçalarını kontrol etmelisiniz. Yağınızı yenilemeyi öneren uyarı göstergelerinin farkında olmak çok önemlidir. Kullanılacak yağ kodun yaşadığınız bölgenin iklimine uygun bir şekilde belirlenmelidir ki soğuk havalarda yağ donma yapmasın, sıcak havalarda ise vizkozitesi düşmesin. Bunun için CNR Motors Servis Uzmanınıza danışabilirsiniz. 

Yağ Değişimi Zamanı Nasıl Anlaşılır?

Aracınızın yağ değişimine ihtiyacı olduğuna dair yaygın olarak görülen birkaç işaret vardır. İlk olarak yağın durumu kontrol edilebilir; taze, yeni yağ, görünüşte açık renklidir ve koyu bir bala benzer şekilde yarı saydamdır. Kirli ve kullanılmış yağ koyu ve bulanık görünür ve çok eskidiğinde neredeyse siyah olur.

mercedes-yag-degisimi-fiyatMercedes Yağ Değişimi Kaç Km De Yapılır?

Mercedes, yağınızı ne zaman değiştirmeniz gerektiğini bildiren gösterge lambalarına sahip olsa da birçok araç sahibi bunun yerine düzenli bir aralık seçmeyi tercih eder. Organik yağ (sentetik olmayan) değişimi için yaygın görüş 10 bin kilometrede veya 6 ayda bir yapılmasıdır. Bazı kişiler, her 20.000 km’de bir sentetik yağ kullanarak yağ değişimi yapılmasını tavsiye eder. CNR Motors Mercedes Özel Servisi olarak, aracınızın sağlığı ve güvenliği için 10.000 km’lik periyotlarda yağ değişimi yapmanızı öneriyoruz.

Mercedes yağ değişimi fiyatı

Yağ değişimi fiyatları kullanılan yağ miktarına ve yağ markasına göre değişiklik gösterir. Mercedes yağ değişimi diğer servis hizmetlerine göre oldukça uygun bir fiyata gerçekleştirilir. Aracınızın yağ değişimi ve kontrolleri yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 1 saat içerisinde teslim alabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

Bize WhatsApp'tan Ulaşın!
1